Tipy, recenze, návody

Vloženo: 20/10/2011
Tak jak ve světě pracích prášků vynalézají "vědci" každý rok stále bělejší bílou tak i svět fototechniky přináší nové technologie a vylepšení. Mne zaujala novinka malé nenápadné společnosti Lytro která přišla na trh s Lytro fotoaparátem, který má hodně zajímavý design :o) ale hlavně pracuje s novou technologií vyvinutou společností Lytro, která umožňuje libovolně měnit bod zaostření až v počítači.
LYTRO - zase něco nového
Vloženo: 19/07/2011
Právě vyšlo letošní druhé číslo Zpravodaje CHKO Beskydy, který již několik let přináší čtyřikrát ročně informace o zajímavostech a dění v CHKO Beskydy z oblasti ochrany přírody a věcí souvisejících. Já jsem jeho věrným čtenářem a občas také přispěvovatelem co se týče fotografií.
Zpravodaj CHKO Beskydy
Vloženo: 04/06/2011
Pořád se snažím přitáhnout přírodu trochu více k sobě, abych jí měl možnost pozorovat i když jsem doma a zrovna není možnost vypadnout někam do hor a lesů. Budek a polobudek už asi více u nás nevyvěsím, mám jich nyní pět a na velikost naší zahrady to je dostatečné. Další možností jsou krmítka, ale na to se zaměřuji hlavně v zimě, i když jsem názoru, že přikrmovat i přes léto není na škodu.
Samotářské vosy a včely
Vloženo: 21/03/2011
Rád bych upozornil na nový odborný časopis přinášející původní výsledky přírodovědného výzkumu především z regionu Západních Karpat, zejména pak z území Zlínského kraje a okolí. Dále personálie, recenze a krátká sdělení faunistického nebo floristického průzkumu a výsledky výzkumu v oblasti ekologické výchovy a příbuzných témat.
Acta Carpathica Occidentalis
Vloženo: 13/02/2011
Je to již téměř rok co jsem začal s provozováním fotopastí a za chvíli to bude čtvrt roku co jsem začal i s jejich prodejem. Malé shrnutí a pár poznámek co mne k tomuto tématu napadá a na co často dostávám dotazy od zákazníků
FOTOPAST - Postřehy a dotazy
Vloženo: 25/12/2010
Na štědrý den jsem vylezl k nám na kopec kde vím o pár jezevčích norách. Říkal jsem si je Štědrý den, oteplilo se, jezevci vylezou. Když jsem přišel k jedné noře ucítil jsem takový ten pach jak když stojíte v ZOO u opičí klece. Je doma, řekl jsem si a nainstaloval fotopast kousek od nory.
FOTOPAST aneb Štědrý den s jezevcem
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Martin Vaněk
17/02/2020

Dobrý den,prosím o radu jak vyrobit v praxi osvědčenou budku pro puštíka s ochranou proti kunám. Roky v lokalitě houkal, ale je tam spousta kun a poslední 2 roky jsem ho už neslyšel - mají to určitě na svědomí. Místo…
Podhradský Jaromír
02/02/2020

Prosím o zaslání plánku na budku pro puštíka. Již jsem ho jednou obdržel, ale někde jsem ho založil. Snažím se udělat si seznam plánků na ptactvo a když mám nějaké dříví, tak vyrábím. Ta poslední budka je už od podzimu…
Jirsa
04/07/2019

Zdravím, tak pokud jsou to kutilky já bych je tam nechal, už se mi to taky jednou stalo v pracovně, pak se postupě líhly a pouštěl jsem je ven :) R.
lenka
03/07/2019

díky za inspiraci!
Nicole
01/07/2019

Mám je tam nechat? Nechci jednou doma potkat roj :D