Tipy, recenze, návody

Vloženo: 20/10/2011
Tak jak ve světě pracích prášků vynalézají "vědci" každý rok stále bělejší bílou tak i svět fototechniky přináší nové technologie a vylepšení. Mne zaujala novinka malé nenápadné společnosti Lytro která přišla na trh s Lytro fotoaparátem, který má hodně zajímavý design :o) ale hlavně pracuje s novou technologií vyvinutou společností Lytro, která umožňuje libovolně měnit bod zaostření až v počítači.
LYTRO - zase něco nového
Vloženo: 19/07/2011
Právě vyšlo letošní druhé číslo Zpravodaje CHKO Beskydy, který již několik let přináší čtyřikrát ročně informace o zajímavostech a dění v CHKO Beskydy z oblasti ochrany přírody a věcí souvisejících. Já jsem jeho věrným čtenářem a občas také přispěvovatelem co se týče fotografií.
Zpravodaj CHKO Beskydy
Vloženo: 04/06/2011
Pořád se snažím přitáhnout přírodu trochu více k sobě, abych jí měl možnost pozorovat i když jsem doma a zrovna není možnost vypadnout někam do hor a lesů. Budek a polobudek už asi více u nás nevyvěsím, mám jich nyní pět a na velikost naší zahrady to je dostatečné. Další možností jsou krmítka, ale na to se zaměřuji hlavně v zimě, i když jsem názoru, že přikrmovat i přes léto není na škodu.
Samotářské vosy a včely
Vloženo: 21/03/2011
Rád bych upozornil na nový odborný časopis přinášející původní výsledky přírodovědného výzkumu především z regionu Západních Karpat, zejména pak z území Zlínského kraje a okolí. Dále personálie, recenze a krátká sdělení faunistického nebo floristického průzkumu a výsledky výzkumu v oblasti ekologické výchovy a příbuzných témat.
Acta Carpathica Occidentalis
Vloženo: 13/02/2011
Je to již téměř rok co jsem začal s provozováním fotopastí a za chvíli to bude čtvrt roku co jsem začal i s jejich prodejem. Malé shrnutí a pár poznámek co mne k tomuto tématu napadá a na co často dostávám dotazy od zákazníků
FOTOPAST - Postřehy a dotazy
Vloženo: 25/12/2010
Na štědrý den jsem vylezl k nám na kopec kde vím o pár jezevčích norách. Říkal jsem si je Štědrý den, oteplilo se, jezevci vylezou. Když jsem přišel k jedné noře ucítil jsem takový ten pach jak když stojíte v ZOO u opičí klece. Je doma, řekl jsem si a nainstaloval fotopast kousek od nory.
FOTOPAST aneb Štědrý den s jezevcem
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Milan
14/04/2021

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro puštíka a sovy pálené. Děkuji Milan Veselý
Jirsa
28/03/2021

Dobrá práce! Díky za sdílení. Jirsa
Karel Klewar
22/03/2021

V listopadu 2020 jsme vyvěsili naší první budku pro puštíka obecného, který nám v létě houká nad táborem. Letos v únoru budku objevil a zabydlel se :). Máme u budky fotopast, která jeho nastěhování zachytila: https://www.youtube.com/watch?v=SDAGFTFit2c
Zdeněk piskač
17/06/2020

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro Puštíka Děkuji
Jirsa
15/06/2020

Myslím, že až příští rok. Většina sov hnízdí už z kraje roku. Ale kdo ví ... :)