Tipy, recenze, návody

Vloženo: 17/05/2014
Před časem mi do sbírky přibyla dvě další skla. Helios-44M-4 2/58 a Trioplan 1:2.9/50. Zaujal mne hlavně ten druhý a tak jsem ho vzal na svých několik posledních výletů za focením konikleců a vstavačů bledých a Lorezových. Trioplánky jsou oblíbeny hlavně díky svému kouzelnému bokehu, tzv. kroužkouvání.
Stará skla II. - Trioplan 50
Vloženo: 12/01/2014
Už několik let jsem se chystal vyzkoušet "stará skla", která jsou v poslední době v oblibě mnoha fotografů, ale ten správný čas tak nějak nadešel až se začátkem tohoto roku. To co fotografy na těchto sklech láká je v mnoha případech "kouzelný" bokeh, který může fotce dodat velice zajímavou atmosféru....
Stará skla I. - Jupiter 135
Vloženo: 24/10/2012
Nedávno vyšla nová publikace s názvem Scorpions of Cuba od autorů Františka Kovaříka a Rolanda Teruela. Štíři jsou trochu mimo můj hlavní zájem, kterým je příroda Karpat, ale rád bych na tuto knížku upozornil. Jednak proto, že mi jsou štíři, jakožto živočichové, velmi sympatičtí (sám jsem v minulosti jeden druh choval), ale také proto, že jsem se na této publikaci autorsky podílel pokud jde o fotografie.
Scorpions of Cuba
Vloženo: 13/07/2012
Léto je období kdy se soustředím mimo jiné také na motýly. Viz. poslední články o jasoni červenookém a jasoni dymnivkovém. Jelikož v v motýlech nemám až tak moc jasno vyhledávám často služby různých atlasů jak těch knižních (v papírové podobě) tak na internetu. Nedávno mne zaujala jedna aplikace pro mobilní telefony s názvem Atlas denních motýlů ČR.
Atlas denních motýlů ČR pro mobilní telefony
Vloženo: 08/12/2011
Rád bych upozornil na novou knížku Zpěv křídel, která vyšla před několika týdny. Knížka je plná fotografií opeřených krasavců od mého výborného kamaráda Pavla Bačeho ze Šumavy. Fotografie jsou doprovázeny texty známých osobností (Gary Snyder, Jan Skácel, Margaret Cravenová, Iva Bittová, Forrest Carter, Erazim Kohák, Romain Rolland, Miloslav Nevrlý a další), které sestavil Ivo Stehlík.
Zpěv křídel
Vloženo: 31/10/2011
Máme už doma takovou tradici, že vždy jednou za rok sbalíme rodinu a vyrazíme na celodenní výlet do ZOO. A tradičně to bývá ZOO Zlín v Lešné u Zlína. Je pravda, že máme ještě téměř stejně vzdálenou ZOO Ostrava (obě do 60km), ale tak nějak raději jezdíme právě do Lešné i když Ostravu už jsme také asi dvakrát navštívili.
ZOO Zlín - Yucatan na Valašsku
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Václav Cimr
03/06/2020

3.června jsem umístil budku pro puštíka. Bude hnízdí až příští rok? Nebo hnízdí 2x do roka?
Jan Němec
28/02/2020

Dobrý den, mám zájem udělat budku pro puštíka. MOhl by jste mi prosím zaslat plánek? Rád bych dělal budku, která je osvědčená. Děkuji Němec
Martin Vaněk
17/02/2020

Dobrý den,prosím o radu jak vyrobit v praxi osvědčenou budku pro puštíka s ochranou proti kunám. Roky v lokalitě houkal, ale je tam spousta kun a poslední 2 roky jsem ho už neslyšel - mají to určitě na svědomí. Místo…
Podhradský Jaromír
02/02/2020

Prosím o zaslání plánku na budku pro puštíka. Již jsem ho jednou obdržel, ale někde jsem ho založil. Snažím se udělat si seznam plánků na ptactvo a když mám nějaké dříví, tak vyrábím. Ta poslední budka je už od podzimu…
Jirsa
04/07/2019

Zdravím, tak pokud jsou to kutilky já bych je tam nechal, už se mi to taky jednou stalo v pracovně, pak se postupě líhly a pouštěl jsem je ven :) R.