20/10/2011LYTRO - zase něco nového

Tak jak ve světě pracích prášků vynalézají "vědci" každý rok stále bělejší bílou tak i svět fototechniky přináší nové technologie a vylepšení. Mne zaujala novinka malé nenápadné společnosti Lytro která přišla na trh s Lytro fotoaparátem, který má hodně zajímavý design :o) ale hlavně pracuje s novou technologií vyvinutou společností Lytro, která umožňuje libovolně měnit bod zaostření až v počítači. 

 

 

Jak vidíte design je velmý strohý a fotoaparát nemá ani moc ovládacích prvků. Jedno tlačítko na zapnutí a jedno tlačítko jako spoušť, jeden dotykový pásek kde je možné měnit zoom a dotykový display. Toď vše. Rozměry jsou opravdu malé. Na délku měří 4,4" (11cm) a profil je čtvercový 1,6" x 1,6" (4 x 4cm). Opravdu jen do kapsy. Výsledkem je 3D mapa scény a v počítači pak následně můžete měnit bod zaostření. Pokud vás zajímají technické detaily této novinky jukněte na odkazy pod článkem.

Jak se dá s výslednou fotkou pracovat si můžete vyzkoušet na následujících obrázcích kliknutím na libovolnou část. Schválně jsem vybral témata blízká wild life fotografům:

 

 

 

 

Krátká videoukázka zde:

 

 

Lytro bude prodáváno ve třech verzích. Za 399USD  v modré (electric blue) a šedé barvě (graphite) s 8GB vestavěnou pamětí pro 350 fotek a červené barvě (red hot) s 16GB pamětí pro 750 fotek za 499USD.
Já si tuto kamerku asi nyní nekoupím, ale dokážu si představit, že za pár let budou podobné technologie součástí každého fotoaparátu. Kdo ví. Určitě by si své uplatnění našla i u wild life fotografů.

A ještě jedna poznámka nakonec. Jednoduchý design, jednoduché ovládání a marketing mi trochu připomíná styl Apple. Tož uvidíme jak se Lytro bude vyvíjet dále a jak rychle ho uvidíme na burze :o) 

 

Zdroje a odkazy:

Stránky LYTRO.
Jak to funguje? Technické detaily.


Komentáře k článku

20/11/2013 (16:25)
vl
Zrada: k tomu foťáku je jen jednoduchý obrázkový návod, který neukazuje všechny situace, do kterých vás může dostat, zejména při prohlížení snímků na displeji foťáku. Nečekaně se displej rozdělí na 9 políček, v každém jiný snímek. A ať dělám co dělám, nedokážu z něj vybrat ten správný. Nebo se ukáže proužek ikon, které nereagují, jak by měly. Může někdo zveřejnit trochu podrobnější návod, aby nebylo nutné hodinu (a neúspěšně) zkoušet, jak se která ikona používá? Zdraví


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.

Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
David
15/05/2021

Ahoj. Dneska jsem měl obrovské štěstí, viděl jsem 6 mloků. Ano .... byl jsem obrazně "na lovu mloků" kvůli focení. Asi ideální je, si nejdříve o nich něco přečíst, jak žijí atd. Ano bral jsem je do ruky, ale nikam…
Jirsa
18/04/2021

Posláno. Ať se zadaří. R.
Milan
14/04/2021

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro puštíka a sovy pálené. Děkuji Milan Veselý
Jirsa
28/03/2021

Dobrá práce! Díky za sdílení. Jirsa
Karel Klewar
22/03/2021

V listopadu 2020 jsme vyvěsili naší první budku pro puštíka obecného, který nám v létě houká nad táborem. Letos v únoru budku objevil a zabydlel se :). Máme u budky fotopast, která jeho nastěhování zachytila: https://www.youtube.com/watch?v=SDAGFTFit2c