03/04/2017FOTOOBRAZ OD SAAL DIGITAL

Před nedávnem jsem vyzkoušel fotoknihu od Saal Digital a protože jsem byl spokojen, vyzkoušel jsem si také tisk fotoobrazu. Otázka byla co zvolit za fotku. Chvíli jsem přemýšlel a vybral fotku puštíka obecného z posledního work shopu s Ondrou Prosickým. Velikost 60 x 40cm, kterou používám jako základní pro výstavní fotky.

 

 

Zkušenosti a postřehy jsem sesumíroval do následujících bodů:

 

 

1) Saal Designer

Podobně jako u fotoknihy jsem zakázku realizoval přes již nainstalovaný Saal Designer. Nahrál jsem fotku a zvolil zpracování na Alu-Dibond (3 mm silná hliníková deska) s profilovým závěsným systémem. Příjemné je, že stále vidíte, na kolik vás zakázka přijde, když měníte požadavky. Na závěr jen zmáčknete tlačítko a fotoobraz se odešle k vytištění. Zaplatil jsem přes PayPal a čekal na výsledek.

pozn.: platba je také možná platební kartou

 

2) Komunikace s dodavatelem

Žádný problém. Není co vytknout. Vždy přišel automatický mail s potvrzením v jakém stavu se objednávka nachází a kdy byla expedována.

 

3) Dodací čas, doprava

Podobně jako u fotoknihy byl čas dodání do pěti dnů. Takže dodání podle mě špičkové vzhledem k tomu, že výroba probíhá v Německu.

 

4) Kvalita tisku, provedení

Asi to nejpodstatnější, co každého ve finále nejvíce zajímá. Co se týče kvality tisku musím dát opět za jedna. Pokud jde o barvy, musím říci, že dle mého chabého oka nebyla odchylka oproti tomu, jak to vidím na mém monitoru. Povrch fotoobrazu velice příjemný.
Co mě překvapilo je váha samotného fotoobrazu. Je fakt, že tento materiál a uchycení jsem zkoušel poprvé. Moji poslední výstavní sérii jsem realizoval na Kapě 5mm v rámu Nielsen a v stejné velikosti byl fotoobraz určitě lehčí (někdy schválně zvážím o kolik). Na druhou stranu je zase méně odolný proti mechanickému poškození. Takže záleží na volbě, co komu více vyhovuje a Saal Digital nabízí také lehkou 5mm nebo 10mm tlustou pěněnou PVC desku, takže možnost na výběr tu je.

 

Související články a odkazy:
Saal Digital CZ.

Fotokniha od Saal Digital. 


Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.

Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Jan Němec
28/02/2020

Dobrý den, mám zájem udělat budku pro puštíka. MOhl by jste mi prosím zaslat plánek? Rád bych dělal budku, která je osvědčená. Děkuji Němec
Martin Vaněk
17/02/2020

Dobrý den,prosím o radu jak vyrobit v praxi osvědčenou budku pro puštíka s ochranou proti kunám. Roky v lokalitě houkal, ale je tam spousta kun a poslední 2 roky jsem ho už neslyšel - mají to určitě na svědomí. Místo…
Podhradský Jaromír
02/02/2020

Prosím o zaslání plánku na budku pro puštíka. Již jsem ho jednou obdržel, ale někde jsem ho založil. Snažím se udělat si seznam plánků na ptactvo a když mám nějaké dříví, tak vyrábím. Ta poslední budka je už od podzimu…
Jirsa
04/07/2019

Zdravím, tak pokud jsou to kutilky já bych je tam nechal, už se mi to taky jednou stalo v pracovně, pak se postupě líhly a pouštěl jsem je ven :) R.
lenka
03/07/2019

díky za inspiraci!