11/02/2017Fotokniha od Saal Digital

Neodolal jsem nabídce, abych si vyzkoušel udělat vlastní fotoknihu od firmy Saal Digital. Vybral jsem 40 fotografií z mé tvorby za posledních deset let a stáhl potřebný software ze stránek SD. Knihu jsem nazval Karpatská setkání po stejnojmenném výstavním souboru, který mi už dva roky putuje někde po výstavách. 

 

Zkušenosti a postřehy jsem sesumíroval do následujících bodů:

 

1) Sazba v Saal Designer

Ze stránek SD se dá stáhnout software na přípravu knihy jak pro Widle tak pro Mac OS. Já volil samozřejmě Mac OS. Program byl nainstalován rychle a bez nějakých problémů. Ovládaní je opravdu intuitivní a žádný návod nebylo třeba studovat. Vše bylo přehledné a pro jazyků neznalé i v češtině. K dispozici je spousta různých templejtů a pozadí, které můžete při sazbě použít. Také práce s textem je napohodu a intuitivní. Po celou dobu je možno sledovat výslednou cenu prouktu dle toho jak přidáváte stránky či měníte jiné požadavky (lesk/mat, vatování, ... ). Tady asi není co vytknout. Na závěr jen zmáčknete tlačítko a kniha se odešle k vytištění. Zaplatil jsem přes PayPal a čekal na výsledek.

pozn.: platba je také možná platební kartou

 

 

 

2) Komunikace s dodavatelem

Žádný problém. Není co vytknout. Vždy přišel automatický mail s potvrzením v jakém stavu se objednávka nachází.

 

3) Dodací čas, doprava

Knihu jsem odeslal k vytištění v pondělí večer a v pátek dopoledne mi ji dovezlo PPL. Takže dodání podle mě špičkové. Tady jen poznámka. Pokud si dobře pamatuji, nešlo vybrat jiného dopravce. SD mají zřejmě jen smlouvu se skupinou DHL/PPL. Ale to pro mě nebyl problém, PPL mi vyhovuje. A na to, že kniha byla vyrobena v Německu, byly i poštovní náklady (119 Kč) přijatelné. 

 

4) Kvalita tisku, provedení

Asi to nejpodstatnější, co každého ve finále nejvíce zajímá. Co se týče kvality tisku musím dát za jedna. Mám raději matný papír, ale pro fotoknihu jsem zvolil papít lesklý a výsledek byl bezchybný. Pokud jde o barvy, musím říci, že dle mého chabého oka nebyla nejmenší odchylka oporoti tomu, jak to vidím na mém monitoru. Toho jsem se bál asi nejvíce. Takže tady 10 bodů z deseti.

 

 
 

 

Věřím, že to nebylo naposled, co jsem tuto službu využil. Nějaké další nápady už mám. Určitě to bude i vhodný dárek pro blízké osoby na památku, třeba s nějakými rodinnými fotografiemi.

 

Související články a odkazy:
Saal Digital CZ.


Komentáře k článku

12/02/2017 (15:29)
Tihis
Super kolego, už se těším až ji prolistuju ;-)


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Jirsa
14/05/2019

Zdravím, nevím jestli je na to přesná odpověď. Prioritou je vhodné místo, starý vyskoý strom, na okraji lesa nebo ne hluboko v něm. Tam bylo nejvíce úspěchů se zahnízděním, dle mých zkušeností. Budky jsme rozvěšovali i několik km od sebe.…
Zdeněk Soukal,Kroměříž
13/05/2019

DD,jak daleko od sebe věšet budky pro puštíka? Děkuji. tel.602728563
Pavel OV.
20/01/2019

Tak to je pecka. Super!
Jitka
20/11/2018

Kouzelné fotky. Určitě nezapomenutelný a silný zážitek.
Radek
16/11/2018

Fotky z řeky paráda! Moc povedené.