11/02/2017Fotokniha od Saal Digital

Neodolal jsem nabídce, abych si vyzkoušel udělat vlastní fotoknihu od firmy Saal Digital. Vybral jsem 40 fotografií z mé tvorby za posledních deset let a stáhl potřebný software ze stránek SD. Knihu jsem nazval Karpatská setkání po stejnojmenném výstavním souboru, který mi už dva roky putuje někde po výstavách. 

 

Zkušenosti a postřehy jsem sesumíroval do následujících bodů:

 

1) Sazba v Saal Designer

Ze stránek SD se dá stáhnout software na přípravu knihy jak pro Widle tak pro Mac OS. Já volil samozřejmě Mac OS. Program byl nainstalován rychle a bez nějakých problémů. Ovládaní je opravdu intuitivní a žádný návod nebylo třeba studovat. Vše bylo přehledné a pro jazyků neznalé i v češtině. K dispozici je spousta různých templejtů a pozadí, které můžete při sazbě použít. Také práce s textem je napohodu a intuitivní. Po celou dobu je možno sledovat výslednou cenu prouktu dle toho jak přidáváte stránky či měníte jiné požadavky (lesk/mat, vatování, ... ). Tady asi není co vytknout. Na závěr jen zmáčknete tlačítko a kniha se odešle k vytištění. Zaplatil jsem přes PayPal a čekal na výsledek.

pozn.: platba je také možná platební kartou

 

 

 

2) Komunikace s dodavatelem

Žádný problém. Není co vytknout. Vždy přišel automatický mail s potvrzením v jakém stavu se objednávka nachází.

 

3) Dodací čas, doprava

Knihu jsem odeslal k vytištění v pondělí večer a v pátek dopoledne mi ji dovezlo PPL. Takže dodání podle mě špičkové. Tady jen poznámka. Pokud si dobře pamatuji, nešlo vybrat jiného dopravce. SD mají zřejmě jen smlouvu se skupinou DHL/PPL. Ale to pro mě nebyl problém, PPL mi vyhovuje. A na to, že kniha byla vyrobena v Německu, byly i poštovní náklady (119 Kč) přijatelné. 

 

4) Kvalita tisku, provedení

Asi to nejpodstatnější, co každého ve finále nejvíce zajímá. Co se týče kvality tisku musím dát za jedna. Mám raději matný papír, ale pro fotoknihu jsem zvolil papít lesklý a výsledek byl bezchybný. Pokud jde o barvy, musím říci, že dle mého chabého oka nebyla nejmenší odchylka oporoti tomu, jak to vidím na mém monitoru. Toho jsem se bál asi nejvíce. Takže tady 10 bodů z deseti.

 

 
 

 

Věřím, že to nebylo naposled, co jsem tuto službu využil. Nějaké další nápady už mám. Určitě to bude i vhodný dárek pro blízké osoby na památku, třeba s nějakými rodinnými fotografiemi.

 

Související články a odkazy:
Saal Digital CZ.


Komentáře k článku

12/02/2017 (15:29)
Tihis
Super kolego, už se těším až ji prolistuju ;-)


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.

Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
David
15/05/2021

Ahoj. Dneska jsem měl obrovské štěstí, viděl jsem 6 mloků. Ano .... byl jsem obrazně "na lovu mloků" kvůli focení. Asi ideální je, si nejdříve o nich něco přečíst, jak žijí atd. Ano bral jsem je do ruky, ale nikam…
Jirsa
18/04/2021

Posláno. Ať se zadaří. R.
Milan
14/04/2021

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro puštíka a sovy pálené. Děkuji Milan Veselý
Jirsa
28/03/2021

Dobrá práce! Díky za sdílení. Jirsa
Karel Klewar
22/03/2021

V listopadu 2020 jsme vyvěsili naší první budku pro puštíka obecného, který nám v létě houká nad táborem. Letos v únoru budku objevil a zabydlel se :). Máme u budky fotopast, která jeho nastěhování zachytila: https://www.youtube.com/watch?v=SDAGFTFit2c