30/08/2016Tvorba webových fotogalerií - PROGALERIE.cz

Občas dostávám dotazy na téma tvorby webových stránek, hlavně ze strany fotografů. Především kdo mi je dělal, kolik to stojí, co k tomu potřebuji, apod. První webové stránky jsem si dělal sám, pokud si pamatuji , bylo to v programu Dreamweaver. To mi vydrželo asi jen dva roky a poohlížel jsem se po nějakém profi řešení. Nebavilo mě vše upravovat v html kódu a na studování nových trendů v tomto oboru jsem neměl čas a ani chuť :o)  

 

 

Oslovil jsem tehdy pana Pokorného (www.progalerie.cz) a domluvili jsme se na novém konceptu stránek včetně dalších funkcí, které jsem na svém řešení postrádal. To bylo v roce 2010. Od té doby jsem výrazně stránky neupravoval a ani jsem už nehledal dalšího programátora, protože jsem byl se vším naprosto spokojen. Proto jsem doporučil pana Pokorného i dalším kamarádům, jako např. kolegovi z fotoklubu R9 Marku Tihelkovi, který si nechal vytvořit svou galerii na www.TIHIS.com a sám jsem si nechal udělat ještě stránky www.FOTOOBCHUDEK.cz

 

Pokud máte zájem, můžete se podívat na www.progalerie.cz a jednoduše si udělat kalkulaci dle svých požadavků a podívat se na další realizované projekty pana Pokorného.

 

Základní vlastnosti

 

Neomezená struktura galerií a alb


Neomezená struktura galerií a alb

V systému PROGALERIE si můžete vytvořit libovolný počet fotogalerií. V nich můžete dále vytvářet alba s neomezenou strukturou a vkládat libovolné množství fotografií.

 

Editovatelná struktura stránek


Editovatelná struktura stránek

Přímo v menu můžete vytvářet nové stránky a podstránky. Díky tomu můžete snadno změnit strukturu nebo rozšířit rozsah vaší fotogalerie tak, aby vyhovovala vašim potřebám.

 

Volba zobrazení fotografií


Volba zobrazení fotografií

U každého alba si můžete zvolit, jakým způsobem se mají fotografie zobrazovat. Buď se každá fotografie otevře na samostatné stránce, nebo se po kliknutí na náhled pouze zvětší pro pohodlné prohlížení.

 

Změna pořadí přetažením myší


Změna pořadí přetažením myší

Pořadí alb i fotografií v galeriích můžete snadno změnit pouhým přetažením myší. Stejně jednoduše dokážete upravit pořadí všech stránek v menu.

 

Rozšířené informace u fotografií


Rozšířené informace u fotografií

K jednotlivým fotografiím můžete uložit rozsáhlé množství informací. Kromě názvu a popisu tak můžete zaznamenat například údaje o nastavení fotoaparátu nebo o místě pořízení.

 

Snadné formátování obsahu


Snadné formátování obsahu

Díky vestavěným průvodcům se při přidávání nového obsahu nemusíte starat o jeho formátování. Stačí vybrat fotografie, vypsat data do tabulky nebo vložit odkaz na video. O správné zobrazení se postará systém PROGALERIE automaticky.

 

Automatické načítání údajů z EXIF


Automatické načítání údajů z EXIF

U jednotlivých fotografií si můžete nechat automaticky načíst údaje z EXIF nebo IPTC metadat. Výrazně si tak usnadníte a hlavně zrychlíte práci při přidávání nových snímků.

 

Opakované použití modulů


Opakované použití modulů

Každý modul, ať už základní nebo rozšiřující, můžete vytvořit opakovaně. Můžete tak snadno vytvořit libovolný počet stránek s články, diskuzí nebo nabídkou workshopů.

 

Upozornění na nové události


Upozornění na nové události

Díky upozorněním uvidíte, jaké události se na webu udály od vašeho posledního přihlášení. Například kolik si návštěvníci zobrazili fotografií, jaké napsali komentáře nebo jak hodnotili vaše fotografie.

 

Historie událostí v administraci


Historie událostí v administraci

V historii událostí můžete kontrolovat veškeré přístupy uživatelů a změny obsahu, které byly v administraci provedeny. Všechny údaje můžete procházet i zpětně za libovolné období.

 

Vestavěné statistiky Google Analytics


Vestavěné statistiky Google Analytics

Základní statistiky z Google Analytics můžete sledovat přímo na úvodní straně vaší administrace.

 

Volba světlého nebo tmavého tématu


Volba světlého nebo tmavého tématu

Sami si zvolte, zda se vám fotografie spravují lépe na světlém nebo tmavém pozadí v administraci.

 

Vysoká míra zabezpečení


Vysoká míra zabezpečení

Systém PROGALERIE má zabezpečené všechny formuláře, zaznamenává přístupy a události a je pravidelně zálohovaný. O vaše fotografie tak nemusíte mít strach.

 

Základní grafický návrh


Základní grafický návrh

Součástí PROGALERIE je předem připravený grafický návrh. Můžete si vybrat šablonu, kterou vám barevně upravíme a pomocí vašich fotografií originálně odlišíme od ostatních.

 

Související odkazy:
www.JIRSAPHOTO.cz v novém.

PROGALERIE.cz.


Komentáře k článku

Jó Dreamweaver, to byly časy (1995), ale šlo to v něj samo, i amatérovi :) Pravda, pak to chtělo profi řešení. U mě to byla počáteční investice do kodéra 7K, pak jsem u toho seděl pár desítek hodin tvorba grafiky a optimalizace pluginů a kódu. Osobně fandím osobním foto webům, byť se všechno přesouvá na FB. Držím palce i nadále.


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.

Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Zdeněk piskač
17/06/2020

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro Puštíka Děkuji
Jirsa
15/06/2020

Myslím, že až příští rok. Většina sov hnízdí už z kraje roku. Ale kdo ví ... :)
Václav Cimr
03/06/2020

3.června jsem umístil budku pro puštíka. Bude hnízdí až příští rok? Nebo hnízdí 2x do roka?
Jan Němec
28/02/2020

Dobrý den, mám zájem udělat budku pro puštíka. MOhl by jste mi prosím zaslat plánek? Rád bych dělal budku, která je osvědčená. Děkuji Němec
Martin Vaněk
17/02/2020

Dobrý den,prosím o radu jak vyrobit v praxi osvědčenou budku pro puštíka s ochranou proti kunám. Roky v lokalitě houkal, ale je tam spousta kun a poslední 2 roky jsem ho už neslyšel - mají to určitě na svědomí. Místo…