31/03/2012Ospalá sobota a pár sněženek

Na sobotu jsem měl plno plánů. Chtěl jsem objet několik lokalit s výskytem šafránů a ladoňky a zdokumentovat jak to letos vypadá. Když jsem ale ráno vyhlédl z okna bylo jasno, že z plánů sejde. Pršelo, foukalo a teploměr taky neukazoval žádný zázrak. V takovém počasí by byly květy stejně stáhlé tak jsem si udělal línou sobotu. Sedl jsem k počítači a ještě třídil nějaké fotky z Ekvádoru a snažil se určit ještě nějaké druhy ptáků co mi ještě chybí.

Po obědě mi, ale začalo poškubávat ukazováčkem. Už to je tři týdny co jsem se vrátil z Ekvádoru a od té doby jsem vlastně ještě pořádně ani nezmáčkl spoušť. Co teď? Podíval jsem se z okna na zahradu a uviděl jeden trs už skoro odkvétajících sněženek. Vzal jsem svůj Nikon a za chvíli jsem se už válel kolem onoho trsu. Počasí nepočasí, mokro nemokro. Jelikož jsem zabíhal i domů, abych mrknul na fotky, objektiv se i řádně mlžil.

A protože je venku opravdu pochmurno, hodil jsem fotky to ČB a tak trochu low key, abych tím zvýraznil sobotní atmosfréru.

Byla to obyčejná líná sobota.

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Zdroje a odkazy:
Parádní letošní sněženka od Martina Pustelníka.


Komentáře k článku

03/04/2012 (21:28)
Fanda Jaskula
Snové sněženky, moc hezké.
01/04/2012 (21:56)
mira
jen aby z te line soboty nebyla chripajzna, kolego :)


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Opište kód: CAPTCHA Image
[ Jiný obrázek ]
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce Fotoobchůdek
Poslední komentáře:
pata
05/10/2014

To nevadi aj tak dakujem :-)
kateřina
25/09/2014

Děkuji za odpověď a zaslání plánku na budku.
Jirsa
25/09/2014

Zdravím. Plánek posílám na mail. Budku osidlují a používají hlavně v době rozmnožování, tedy cca leden - květen. Radek
kateřina
24/09/2014

Dobrý den. Na komíně se nám usídlil puštík, který se již 3 rokem vrací. Přilétá vždy v září a začátkem léta května odlétá pryč. Prosím o zaslání plánku budky...je mi paní sovy v zimě, kdy na ní sněží moc líto.…
Jirsa
23/09/2014

Zdravím, nejsem na kolibříky vůbec žádný odborník. Takže vám asi odborně neporadím. Spíše nějaké zahraniční odborné stránky zaměřené na kolibříky. Radek