31/03/2012Ospalá sobota a pár sněženek

Na sobotu jsem měl plno plánů. Chtěl jsem objet několik lokalit s výskytem šafránů a ladoňky karpatské. Když jsem ale ráno vyhlédl z okna bylo jasno, že z plánů sejde. Pršelo, foukalo a teploměr taky neukazoval žádný zázrak. V takovém počasí by byly květy stejně stáhlé a tak jsem si udělal línou sobotu. Sedl jsem k počítači a třídil nějaké fotky z Ekvádoru a snažil se určit zbývající druhy ptáků co jsem nafotil.

Po obědě mi začalo poškubávat ukazováčkem. Už je to tři týdny co jsem se vrátil z Ekvádoru. Od té doby jsem vlastně ještě pořádně ani nezmáčkl spoušť. Co teď? Podíval jsem se z okna na zahradu a uviděl jeden trs už skoro odkvétajících sněženek. Vzal jsem svůj Nikon a za chvíli jsem se už válel kolem onoho trsu.

A protože je venku opravdu pochmurno, hodil jsem fotky do ČB a tak trochu low key, abych tím zvýraznil sobotní atmosfréru.

Byla to obyčejná líná sobota.

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Zdroje a odkazy:
Parádní letošní sněženka od Martina Pustelníka.


Komentáře k článku

03/04/2012 (21:28)
Fanda Jaskula
Snové sněženky, moc hezké.
01/04/2012 (21:56)
mira
jen aby z te line soboty nebyla chripajzna, kolego :)


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Opište kód: CAPTCHA Image
[ Jiný obrázek ]
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce Fotoobchůdek
Poslední komentáře:
Stařena zkušená
19/07/2015

Jak se zbavit včel či vos samotářek ze zdiva rodinného domu ?
Jirsa
10/07/2015

Dobrý den, pokud vím jezevec se může lovit v říjnu-listopadu, s vyjímkou oblastí s výskytem vzácných živočichů jako tetřev, jeřábek,... tam celoročně, ale to si můžete najít na internetu. Norování a následné zabíjení lišek a liščat se mi hnusí obecně,…
katerina
09/07/2015

Dobry den, chtela byc se prosim zeptat? Muze se ted lovit jezevec a divoka zver?Z okoli se budou dva lidi brat a vse na jejich menu bude zverina.Chlubi se kolik toho uz ulovili.Dekuji za odpoved.Ulovili 3 jezevce coz me velmi…
Jirsa
07/07/2015

Ahoj Martine. Díky za zastavení! Radek
Martin
06/07/2015

pěkný barvičky, tohle jsem ještě neviděl :) ahoj