31/03/2012Ospalá sobota a pár sněženek

Na sobotu jsem měl plno plánů. Chtěl jsem objet několik lokalit s výskytem šafránů a ladoňky karpatské. Když jsem ale ráno vyhlédl z okna bylo jasno, že z plánů sejde. Pršelo, foukalo a teploměr taky neukazoval žádný zázrak. V takovém počasí by byly květy stejně stáhlé a tak jsem si udělal línou sobotu. Sedl jsem k počítači a třídil nějaké fotky z Ekvádoru a snažil se určit zbývající druhy ptáků co jsem nafotil.

Po obědě mi začalo poškubávat ukazováčkem. Už je to tři týdny co jsem se vrátil z Ekvádoru. Od té doby jsem vlastně ještě pořádně ani nezmáčkl spoušť. Co teď? Podíval jsem se z okna na zahradu a uviděl jeden trs už skoro odkvétajících sněženek. Vzal jsem svůj Nikon a za chvíli jsem se už válel kolem onoho trsu.

A protože je venku opravdu pochmurno, hodil jsem fotky do ČB a tak trochu low key, abych tím zvýraznil sobotní atmosfréru.

Byla to obyčejná líná sobota.

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Zdroje a odkazy:
Parádní letošní sněženka od Martina Pustelníka.


Komentáře k článku

03/04/2012 (21:28)
Fanda Jaskula
Snové sněženky, moc hezké.
01/04/2012 (21:56)
mira
jen aby z te line soboty nebyla chripajzna, kolego :)


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Opište kód: CAPTCHA Image
[ Jiný obrázek ]
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce Fotoobchůdek
Poslední komentáře:
Jirsa
21/05/2015

Hoj, díky, díky !
palko b
21/05/2015

pěkné...
Jirka
17/05/2015

Zdravím, jen pro doplnění toho sahání na mloky. Dle zákona je v podstatě jakákoli manipulace nepřípustná, ale z vlastní zkušenosti vím, že mlok se dá přenést při zachování hygieny bez problému, ruce je třeba opláchnout v čisté vodě. To popálení…
George
12/05/2015

Skvělé fotografie. :-) Kam se můj mobil hrabe na pořádný foťák. :-)
George
12/05/2015

Dobře, děkuji za všechny odpovědi, vážím si jich. :-) Mě šlo zkrátka jen o bezpečnost zvířete samotného, abych mu jednoduše nějak neublížil. Přece jen jde o celkově křehké tvorečky. Ještě si to celé rozmyslím. :-)