31/03/2012Ospalá sobota a pár sněženek

Na sobotu jsem měl plno plánů. Chtěl jsem objet několik lokalit s výskytem šafránů a ladoňky a zdokumentovat jak to letos vypadá. Když jsem ale ráno vyhlédl z okna bylo jasno, že z plánů sejde. Pršelo, foukalo a teploměr taky neukazoval žádný zázrak. V takovém počasí by byly květy stejně stáhlé tak jsem si udělal línou sobotu. Sedl jsem k počítači a ještě třídil nějaké fotky z Ekvádoru a snažil se určit ještě nějaké druhy ptáků co mi ještě chybí.

Po obědě mi, ale začalo poškubávat ukazováčkem. Už to je tři týdny co jsem se vrátil z Ekvádoru a od té doby jsem vlastně ještě pořádně ani nezmáčkl spoušť. Co teď? Podíval jsem se z okna na zahradu a uviděl jeden trs už skoro odkvétajících sněženek. Vzal jsem svůj Nikon a za chvíli jsem se už válel kolem onoho trsu. Počasí nepočasí, mokro nemokro. Jelikož jsem zabíhal i domů, abych mrknul na fotky, objektiv se i řádně mlžil.

A protože je venku opravdu pochmurno, hodil jsem fotky to ČB a tak trochu low key, abych tím zvýraznil sobotní atmosfréru.

Byla to obyčejná líná sobota.

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Sněženka podsněžník

 

Zdroje a odkazy:
Parádní letošní sněženka od Martina Pustelníka.


Komentáře k článku

03/04/2012 (21:28)
Fanda Jaskula
Snové sněženky, moc hezké.
01/04/2012 (21:56)
mira
jen aby z te line soboty nebyla chripajzna, kolego :)


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Opište kód: CAPTCHA Image
[ Jiný obrázek ]
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce Fotoobchůdek
Poslední komentáře:
Dusan k.
26/02/2015

Pěkné fotky, dobrá akce. Rys je výborný.
Jirsa
20/02/2015

Ahoj Martine. Díky za návštěvu stránek. Rád jsem Tě potkal. Radek
Martin Ševčík
17/02/2015

Máš úplnou pravdu. Focení jsem si náležitě užil a ikdyž nemám tak excelentní fotky jako ty, tak se mi snad nějaká taky povede. Díky klukům i Blondýnovi za tuto akci. Už jenom přítomnost tohoto nádherného zvířete je pro mne silný…
RoKo
16/02/2015

Nádherné zvíře a nádherné fotky. Všechny okolnosti se zřejmě sešly jak měly. Exkluzivní materiál!
Jirsa
25/01/2015

Zdravím Jano. pozdě není nikdy. Když tak sovy využijou budku další rok. Lepší je asi dát ji dál do lesa, ale starý dub je dobrá volba. Nevím jak daleko je od domu. Můžete zkusit a případně další rok převěsit dál…