01/01/20112010 – Jaký byl?

Skončil nám rok 2010 a vešli jsme do roku nového. Jaký byl ten uplynulý a co mi přinesl? Nebyly to věci jen veselé, ale ty se týkaly jen osobního života a tak bych chtěl tady stručně zesumírovat spíše to pozitivní a to čeho si za ten minulý rok nejvíce cením ve své fotografické tvorbě.

První půlrok jsem moc aktivní nebyl a to hlavně kvůli zdravotním problémům se svými zády, které jsou snad už zase v takovém stavu aby mohly tahat po beskydských kopcích mou fotovýbavu a další harampádí a tak jsem na jaře jen doplnil pár druhů orchidejí, které jsem plánoval nafotit a také jsem se zapojil do akcí na kosení orchidejových luk na Valašsku což byla akce která mne hodně zaujala a určitě se zapojím i v tomto roce.

Přesně v polovině roku se mi podařilo konečně zdokumentovat chřástala polního kousek za místem kde bydlím což byl pro mne hodně silný zážitek a těchto fotek si hodně cením.

 

Chřástal polní

 

Druhý půlrok byl na fotografické „ůlovky“ již o něco bohatší. Hned začátkem července se mi poštěstilo setkat s kulíškem nejmenším na Šumavě a nafotit pěknou sérii fotek. Koncem léta jsem udělal i pár fotek ledňáčka u nás na Bečvě což byl jeden z mých cílů na tento rok takže radost převeliká. Na podzim pak nezapomenutelné setkání s puštíkem bělavým u nás v Beskydech a ke konci roku dokumentační fotky strakapouda bělohřbetého. Mimo to samozřejmě i mnoho dalších fotek, které můžete najít v galerii na webu, ale výše zmíněné má pro mne hodnotu nejvyšší.

 

Kulíšek nejmenší

 

Ledňáček říční

 

Uralka

 

Plánů na rok 2011 je taky hodně takže přeji sobě i všem návštěvníkům stránek ať se nám jich splní co nejvíce!  


Komentáře k článku

03/01/2011 (18:14)
Jirsa | www.jirsaphoto.cz
Ahoj Jirko. Díky za komentář i návštěvu stránek. Jo jsem rád za to kde žiju. Já tobě zas závidím Norsko. Nádherná země a také mnoho možností k focení přírody. Radek
02/01/2011 (21:21)
Jirka Sláma | www.jirislama.com
Krásné úlovky Radomíre! Zívidím Ti ten kraj, v kterém žiješ, na avifaunu je rozhodně bohatý jak je vidět z Tvých letošních úspěchů! Hodně štěstí i do další sezóny i klidu do Tvého sosobního života! Jirka


Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
WWW: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.

Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
Brentgroft
29/11/2021

Il peut vous etre prescrit d’acheter sibutramine en France car c’est un medicament utilise pour le traitement de l'obesite liee au diabete, de l'hypercholesterolemie, de l'hypertension arterielle et d'autres conditions. El nos site be4336y: [url=https://bit.ly/3E3y1re]acheter cialis[/url] [url=https://bit.ly/3E3y1re]cialis en ligne[/url]
STECKELBERG2251
29/11/2021

Excellent webpage https://serviceman-company.ru
URQUHART4086
29/11/2021

Interesting internet site https://promelektrik.ru
CASTLETON3643
29/11/2021

Excellent website https://frequencyinverters.ru
FrankPef
29/11/2021

+ за пост _________________ телефонда?ы фонбетті? мобильді н?с?асы - онлайн режимінде сіз украиналы? ойын автоматтарын ойнайсыз - олар футбол?а б?с тіге ме?