Ochrana přírody

Vloženo: 15/03/2011
Jako každý rok jsem na jaře vyrobil pár budek pro opeřence, aby bylo co v další části roku fotit :o) Ne, vážně, myslím, že je to docela důležité a zvláště pro některé druhy ubývá vhodných míst pro jejich přirozené hnízdění (zvláště u vetších druhů využívající dutin).
Budky jaro 2011
Vloženo: 16/10/2010
Může se stát, že během září či října najdete malého ježka a máte pochybnosti zda-li má šanci přežít zimu. Pokud nemáte s tímto zkušenosti a váháte, podívejte se na tabulku, která vám napoví.
Kdy přežijí ježci zimu?
Vloženo: 01/08/2010
Tento víkend jsem již letos podruhé přijal pozvání mého kamaráda Pavla Bílka na kosení orchidejových lúk na Zákopčí. Tato akce mne zaujala již při prvním konání v červnu a protože se snažím držet svého hesla „Nelze jen brát je třeba i dávat.“ tak věřím, že mimo vyvěšování budek zejména pro puštíky a sýce se kosení stane v mém kalendáři pravidelnou akcí.
Kosení orchidejové lúky
Vloženo: 19/07/2010
Po pozitivních zkušenostech s vyhnízděním puštíka obecného ve volně vyvěšených budkách jsme se rozhodli zkusit podpořit i jiný druh sovy, který se v Beskydech vyskytuje a to sýce rousného.
Sýc rousný (Aegolius funereus) v budkách
Vloženo: 18/07/2010
Protože nechci jen z přírody brát, ale snažím se i dávat je jednou z aktivit mimo focení vyvěšování budek. V tomto článku bych chtěl stručně popsat mé zkušenosti s vyvěšováním budek pro puštíka obecného.
Puštík obecný (Strix Aluco) v budkách
Vloženo: 18/07/2010
Již více fotografů divoce žijících zvířat se na svých webech či v diskuzních skupinách zamýšlelo nad etikou fotografování zvířat zvláště v citlivém období jejich přirozeného vývoje (konkrétně v době rozmnožování a odchovu mláďat). Nebudu se tedy pouštět do dalších dlouhých úvah a ve stručnosti shrnu co jsem k tomuto tématu našel v platných zákonech ČR a na webech zabývající se touto tématikou a s čím naprosto souhlasím.
Zvířata, fotografování a paragrafy